kelias2.jpg1kavarskas.jpgisvirsaus.jpg2baznycia.jpg1saulelydis.jpglaikrodis.jpgkelias.jpgbaznycia2.jpgsaulelydis2.jpgaikste.jpg

2016 Kovo 11-oji Kavarske

Kavarskiečiai kasmet išradingai pažymi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę. Dar pernai mokiniai, vadovaujami mokytojos K. Striukienės, visą mėnesį lankstė iš trispalvio popieriaus paukščius. Juos laikydami rankose, mokiniai pavaizdavo skaičių  25 - tiek Nepriklausomybės atgavimo metų tuomet pažymėjo Lietuva.  Tąkart Kovo 11-osios renginiai prasidėjo iškilmingu minėjimu bažnyčioje. Visa bažnyčios erdvė „sužydėjo“ nuo  trispalvių paukščiukų, kuriuos mokiniai įteikė kiekvienam dalyvavusiam iškilmėse.

Šiais metais Kovo 11-osios paminėjimas taip pat prasidėjo Kavarsko bažnyčioje iškilmingu mokytojos  Onos Buinevičienės paruoštu renginiu, skirtu Nepriklausomai Lietuvai. Parapijos ansamblis, vadovaujamas vargonininko A. Spundzevičiaus, atliko tautines dainas apie Lietuvą. Fausta Bagočiūnaitė, Augustė Simanonytė ir Ona Buinevičienė deklamavo poetų eiles, mokyklos mokiniai įnešė Lietuvos Respublikos vėliavą, buvo uždegtos trispalvės žvakės. Mokytojos K. Striukienės vadovaujami mokiniai paruošė šventinius atvirukus, kurie buvo įteikti susirinkusiems žmonėms. Po renginio buvo aukojamos Šv. Mišios už Lietuvą, kurias  aukojo Kavarsko parapijos klebonas Norbertas Martinkus. Skambant bažnyčios choro atliekamai dainai „Lietuva brangi“, buvo išnešta ir miestelio aikštėje iškelta Lietuvos vėliava. Kavarsko seniūnas Algirdas Gansiniauskas pasveikino visus su švente, pasidžiaugė seniūnijos žmonių nuveiktais darbais ir pakvietė  visus gyventi santarvėje.

13 valandą,  nežiūrint dulksnojančio lietaus, šventės dalyviai rinkosi į jau tradiciniu tapusį bėgimą nuo aukščiausio Lietuvoje gelžbetoninio Kavarsko kryžiaus, kuris stovi miesto pradžioje nuo Ukmergės pusės, Pumpučių kaime,  iki trijų kryžių, esančių kitoje Kavarsko miesto pusėje, Kalnučių kaime.  Džiugu, kad šiais metais bėgime dalyvavo  ne tik Kavarsko mokyklos moksleiviai. Tarp dalyvių buvo švenčių proga  į namus atvykęs Gytis Galinis,  šiuo metu atliekantis karinę tarnybą. Kaip ir dera kariui, jis parodė gerą fizinį pasiruošimą ir tapo varžybų nugalėtoju. Nuo kario neatsiliko ir  J. Biliūno gimnazijos devintokai,  Anykščių Dariaus ir Girėno  jaunųjų šaulių pirmos kuopos nariai: Vytautė Veršulytė, Akvilė Ališauskaitė ir Tadas Ališauskas. 

Vyriausias tradicinio bėgimo dalyvis,  keturiasdešimt ketverių metų ūkininkas Žilvinas Augustinavičius,  aktyviai sportavęs jaunystėje,  bėgo ne vienas. Su tėčiu kartu bėgo dukra Kornelija ir sūnus Juozas.  Specialiu prizu buvo apdovanotas ir jauniausias bėgimo dalyvis - septynerių metų Rojus Berneckis. Merginų grupėje nugalėjo septintokė Vestina Navikaitė. Tradicinę trasą šiais metais įveikė  45 bėgikai. 

Liepsnojant šventiniam laužui, bėgikams prizus ir medalius įteikė bendruomenės pirmininkė Laima Kuojienė ir seniūnas Algirdas Gansiniauskas.

Algimantas Gudelis | www.silelis.res.lt

 

Image_02.JPGImage_03.JPGImage_04.JPGImage_05.JPGImage_06.JPGImage_07.JPGImage_08.JPGImage_09.JPGImage_10.JPGImage_11.JPGImage_12.JPGImage_13.JPGImage_14.JPGImage_15.JPGImage_16.JPGImage_17.JPGImage_18.JPGImage_19.JPGImage_20.JPGImage_21.JPGImage_22.JPGImage_23.JPGImage_24.JPGImage_25.JPGImage_26.JPGImage_27.JPGImage_28.JPGImage_29.JPGImage_30.JPGImage_31.JPGImage_32.JPGImage_33.JPGImage_34.JPGImage_35.JPGImage_36.JPGImage_37.JPGImage_38.JPGImage_39.JPGImage_40.JPGImage_41.JPGImage_42.JPGImage_43.JPGImage_44.JPGImage_45.JPGImage_46.JPGImage_47.JPGImage_48.JPGImage_49.JPGImage_50.JPGImage_51.JPGImage_52.JPG
 

Komentarai  

 
+1 #1 Kavarskietis 2016-03-14 21:06
Puiki šventė, man patiko :lol:
Cituoti
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Joomla templates by a4joomla