isvirsaus.jpgbaznycia2.jpg2baznycia.jpglaikrodis.jpgsaulelydis2.jpgkelias2.jpg1kavarskas.jpgaikste.jpgkelias.jpg1saulelydis.jpg

Visiems pavasarį smagu!

Toks šūkis nuskambėjo planuojant pavasarinius darbus viename Budrių bendruomenės valdybos susirinkime. Ko gero smagiojo šūkio autorius Juozas Radzevičius žinojo, kad šis pavasaris bus tikrai įdomus ir turiningas. Dar tik kovas į pabaigą, o bendruomenėje jau įvyko du smagūs projektai.

Pirmasis kasmetinis projektas skirtas paukščių sugrįžimui buvo skirtas zylėms ir netgi ne paukščiams, o kamanėms. Daugelis bendruomenės narių gavo „Atvirą zylių ir kamanių laišką“. Jame buvo prašoma parūpinti geresnes gyvenimo sąlygas mažosioms sodo draugėms zylėms ir nykstančioms kamanėms. Aišku, nuotaikingas laiškas daugelį pradžiugino ir paskatino tuoj pat kalti inkilus. Kovo 14 dieną bendruomenės namuose buvo surengta nuostabių inkilų paroda. Inkilų formos ir pavadinimai kėlė apsilankiusių nuotaiką. Visi dalyviai gavo lapą su kryžiažodžiu ir vertinimo lentele, kur turėjo pažymėti tris labiausiai patikusius inkilus. Pirmoji vieta atiteko Marijonui Jakeliūnui, jis pagamino inkilą kamanėms: „Kamanių svajonė“. Antroje vietoje liko inkilas zylėms: „Baravykas“, autorius Valentinas Gudėnas, o trečioji vieta atiteko zylių inkilui: „Inkilas su internetu“, jo kūrėjas - Juozas Radzevičius.

Velykos bendruomenėje sutinkamos įpatingai smagiai. Šventės pagrindinis renginys yra margučių ridenimo čempionatas. O šiemet dar kovo 28 diena buvo labai saulėta, todėl mažai kas namuose liko ir didelis būrys dalyvių susirinko prie bendruomenės namų. Čia ant staliuko nugalėtojo laukė gražuolė taurė, o antros vietos laimėtojo - tortas. Taigi, 74  dalyviai sudarė kiaušinio formos ratą, paspaudė vieni kitiems rankas, pasveikino vieni kitus su šv. Velykomis ir stojo poromis į kovą. Smagu tai, kad varžybose dalyvavo žaidėjai nuo keturių metų iki ir per aštuoniasdešimt perkopę. Taisyklės griežtos - iki pirmo margučių susidaužimo. Pirmoje poroje į kovą stojo seimo narys Sergėjus Jovaiša ir Genutė Skurulskienė. Deja, ši dvikova užtruko tik trečiam margučiui nuriedėjus nuo lovelio ir Sergėjus buvo išmuštas. Gerai nusiteikęs jis pasakė: „gyvenime tai buvo pačios trumpiausios varžybos!“. Kaip šilo oras taip ir ridenimo aikštelėse kova. Visus priešininkus nugalėję į finalą pateko moksleivė iš Anykščių Monika Gvozdaitė ir azartiškas penkiametis Gediminas Palionis.  Finalinę porą visi palaikė šūksniais, plojimais. Kaip Kavarsko seniūnijos seniūnas, taip pat dalyvavęs čempionate su dviem anūkais sakė: „Jaučiuosi kaip rimtose krepšinio varžybose“. Finalinę kovą pradėjusi Monika nurideno margutį toli, Gediminas taip pat pasistengė kuo toliau, tačiau Monikos paleistas antrasis margutis riedėjo tiksliai ir užtikrintai link priešininko margučio. Sužavėtas tokiu tikslumu seimo narys Segėjus Jovaiša linksmai šūktelėjo, kad tai geriau nei tritaškis. Monika gavusi nugalėtojos taurę teigė, kad tokios kovos ir nuostabios pergalės dar neturėjusi. Gediminas irgi nesikrimto, o džiaugėsi, kad tortas ko gero geriau už taurę.

Po įnirtingų varžybų visi susirinko į bendruomenės salę. Čia bibliotekoje veikiantis jaunimo klubas „Atžalynas“ parengė smagias „Medinių kiaušinių“ nominacijas. Sumanymas gana neblogas, nes kiekvieną nominaciją suvaidinus ir pristačius tris nominantus buvo daužomas žalias kiaušinis į mikserio dubenį, paplakama ir dvi būrėjos Stasė ir Birutė bei jų pagalbininkas Leopoldas pristatydavo nominantą nugalėtoją. Buvo išrinkti: velykų gaspadinė, gamtos žmogus, bendruomenės taupuolis, velykinis kriminalas ir kitos smagios nominacijos. Taip ir prisidaužė kiaušinių pusė mikserio dubens, būrėjai supjaustė lašinių paltelę ir bendruomenės namuose pakvipo spirgučių ir kepamos kiaušinienės kvapas. Susėdę prie stalų visi gardžiavosi stebuklinga „nominacijų“ kiaušiniene ir džiaugėsi saulėtu pavasariu bei šv. Velykų švente. Tad tokios šiltos ir turiningos šventės buvo Budrių bendruomenėje pirmąjį pavasario mėnesį.

Valentinas GUDĖNAS

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6 _Copy_.JPG7 _Copy_.JPG8 _Copy_.JPG9 _Copy_.JPG10 _Copy_.JPG11 _Copy_.JPG12 _Copy_.JPG13 _Copy_.JPG14 _Copy_.JPG15 _Copy_.JPG

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Joomla templates by a4joomla