kelias.jpgaikste.jpg1kavarskas.jpgisvirsaus.jpglaikrodis.jpgbaznycia2.jpg2baznycia.jpgkelias2.jpg1saulelydis.jpgsaulelydis2.jpg

136 kiaušiniai ir pirmosios Sekminės

Šios istorijos pradžia įvyko prieš gerą mėnesį, kai bibliotekoje vartant knygą „Lietuvių šventės“ pastebėtos buvo Sekminės.

– O! Sekminių mes dar nešventėm! - prakalbo aktyviausias bibliotekos skaitytojas Juozas. ˗ Tai padarom naują šventę! - pritarė „Atžalyno“ klubo jaunimas. Neliko nuošalyje ir žvejų klubas „Saulažuvė“.

Taigi, ankstų gegužės 14 - osios šeštadienio rytą Sekmines pradėjo žvejai. Susirinkę Girelės kaime prie kūdros paskelbė varžybas smagiu pavadinimu: „Karosiukų pragyvenimo sąlygų gerinimas“. Varžybos truko tris valandas, bet karosiukai nenorėjo „kraustytis“ į Budrių ežerą. Kibo taip tingiai, kad kibirėliuose po vieną, du tebuvo. Tik varžybų pabaigoje sukruto ir pradėjo kibti. Gana keisti rezultatai buvo, nes nugalėtojai buvo net trys, kurie pagavo po devynis karosus. Nugalėtojais tapo: Dainius Kalibatas, Živilė Asmalovskienė ir Juozas Radzevičius. Suvažiavę prie Budrių ežero žvejai suskaičiavo, kad į ežerą paleis 37 karosiukus, o tai visų metų antirekordas... bet ką jau tiems karosams padarysi. Nors rezultatai nebuvo džiuginantys, tai tikrai nuotaikos žvejams nesugadino.

Vėliau, 11 val. prie bendruomenės namų rinkosi įdomi kompanija. Atsinešė jie du glėbius svyruoklio beržo šakelių, pašventino. Užėję į bendruomenės namus persirengė ir į kaimus išėjo - Kerdžius, policininkas ir du piemenėliai dūdeles pūsdami. Užėjęs į gyventojo kiemą, Kerdžius kiekvieno klausė ar neturi šeimininkai kokio nors darbo, nors pats sakė, kad  temokąs tik karves ganyti, bet daugelis atsakydavo, kad karvių neturi. Tada įsikišdavo piktas policininkas ir juokais plūdo gaspadorius, kad šie kaime karvių nelaiko, skyrė net baudas bizūnu arba baudą sumokėti - kiaušiniais. Suprantama, visi pasirinko baudą susimokėti, už tai Kerdžius įpildavo ritinį pieno ir visai šeimai su pasveikinimais vienas kitam siūlė išgerti jo bei tuo pačiu dalino pašventintas beržo šakeles. Tačiau ne viena sodyba buvo, kur ir karvės laikomos, tada ir piemenėliai, ir Kerdžius gyrė šeimininkus, lašiniais vaišino, prašėsi priimami į darbą ir dėl užmokesčio derėjosi. Pabaigoje viską susitarę paprašė kiaušinių ir sūrio, o gavę dovanų toliau per kaimus keliavo. Aplankyti sodiečiai ilgai pasiliko su šypsena veide, nes Kerdžiaus kompanija tikrai juokinga buvo.

Grįžę į bendruomenės namus Kerdžius su piemenėliais kiaušinius suskaičiavo, o policininkas užsirašė, kad pirmoje Sekminių šventėje buvo surinkti: 136 kiaušiniai, 6 sūriai bei kiti įvairiausi gardumynai užpildę šventinį stalą.

Vakare pagal senuosius Sekminių papročius turėjo būti kepama Sekminių kiaušinienė su lašinukais ir kur nors prie javų lauko, tik čia jau į gamtą išeiti neleido lietus, bet nebuvo ko liūdėti, nes visi žinome, kad lietus per Sekmines yra tik gero derliaus pranašas, tad susirinko į Sekminių vakarą pilnut pilnutėlė bendruomenės salė. Jaunimo klubas „Atžalynas“ suvaidino linksmus Sekminių Mikės Pukuotuko nuotykius ir visus pakvietė ragauti Sekminių kiaušinienės, kurią gamino bendruomenės gaspadinės Vilma Kernagienė ir Gražina Galinienė. Žmonių salę nudžiugino ir Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas, kuris sugrojo porą linksmų polkučių su akordeonu. Pasivaišinę Sekminių vaišėmis, daugelis išėjo į bendruomenė kiemelį ar salėje liko, kur vyko Sekminių gegužinė, kuri truko iki vėlaus vakaro. Štai tokia ir buvo Sekminių šventė Budrių bendruomenėje, o  seniūnijos ir Anykščių krašto žmonėms mes linkime šiltos ir saulėtos vasaros!

Valentinas GUDĖNAS

IMG_6349 _Copy_.JPGIMG_6351 _Copy_.JPGIMG_6354 _Copy_.JPGIMG_6357 _Copy_.JPGIMG_6379 _Copy_.JPGIMG_6383 _Copy_.JPGIMG_6390 _Copy_.JPGIMG_6406 _Copy_.JPGIMG_6491 _Copy_.JPGIMG_6494 _Copy_.JPG

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Joomla templates by a4joomla