kelias2.jpgsaulelydis2.jpg1kavarskas.jpgbaznycia2.jpgkelias.jpg1saulelydis.jpgaikste.jpglaikrodis.jpg2baznycia.jpgisvirsaus.jpg

NAUJA PARDUOTUVĖ KAVARSKE – DALIS ŠALIES VERSLO ISTORIJOS

 Kavarsko maisto prekių parduotuvė, įsikūrusi šalia Respublikos aikštės, buvo nugriauta ir atstatyta per tris mėnesius.

 – Buvau atsivežęs net kelis konsultantus, ir visi jie sakė tą patį: senojo statinio remontuoti nebeverta. Griovėm seną, statėm naują, – temainfo.lt sakė UAB „Žiburys“ direktorius ir šios bendrovės įkūrėjas Valdas Makauskas.

Kelerius metus planuotą parduotuvės rekonstrukciją, ko gero, pagreitino Kavarsko vagys, net du kartus ardę parduotuvės galinę sieną ir brovęsi vidun… Verslininkas apsisprendė. Ir štai Kavarsko parduotuvės rekonstrukcijai jau išleista 60 tūkst. eurų. Prireiks dar šiek tiek. Darbus – nuo iki – atliko broliai dvyniai Albinas ir Vytautas Jakimavičiai bei jų partneris Kęstutis Davidonis. Šiuo metu baigiama tvarkyti aplinka. 

Bendrovė „Žiburys“ anykštėnams gerai žinoma konditerijos cechu, siūlančių apie 70 pavadinimų žymiosios konditerės Janės Širvinskienės kepinių, kavine „Žiburys“ ir, žinoma, maisto prekių parduotuvėmis. Pastarųjų bendrovė skaičiuoja aštuonias: be Kavarsko, dvi – Anykščiuose, po vieną – Rubikiuose, Debeikiuose, Aknystose, Troškūnuose ir Staškūniškyje. 

Kai verslininkas įsigijo „Žiburio“ prekybos centrą, jame dirbo 38 žmonės. Dabar tiek pat darbo vietų skaičiuojama visuose bendrovės veiklos baruose. 

Šventės ryškiu šaukliu tapo žalsvi balionai su užrašu „Aibė“ –  jų puokštės ant parduotuvės laiptų turėklų metėsi net kitoje aikštės pusėje. Žmonių prisirinko pilna prekybos salė – išpuošta ir patraukli. Puikavosi ir vaišių stalas, akį traukiantis bendrovės konditerijos cecho kepiniais. 

Pasveikino susirinkusiuosius pats bendrovės direktorius V.Makauskas, jo pavaduotoja Dalia Steponėnienė, Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas bei prekybos įmonių aljanso „Aibė“ atstovė Rita Burokienė. Patalpas pašventino naujasis Kavarsko bažnyčios klebonas Nerijus Vyšniauskas. 

Kunigas buvo pamiršęs zakristijos raktus, o važiuoti į Kauną ir grįžti atgal užtruktų kelias valandas. Nežinia, kaip jis išsprendė šį reikalą, bet kavarskiečių jau pamėgtas jaunas kunigas į renginį nepavėlavo: iš po jo sutanos kyšojo juodi sportiniai bateliai, jis pats šypsojosi ir sakė: 

– Iš senojo pastato velniai net ūždami eis lauk. 

Klebono nuomone, kuo parduotuvių daugiau, tuo geriau: konkurencija lemia mažas kainas. Reikia tikėtis, anot klebono, kad parduotuvė, esanti visai šalia maldos namų, jų nenustelbs. 

Žmonės šypsojosi: jokios grūsties, jokio stumdymosi. Net ir vaišių niekas neskubėjo ragauti: labiau noriai žmonės stojo eilėn pigesnių tądien priekių. 

Kavarsko parduotuvė prekiauja visos Lietuvos maisto gamintojų produkcija. Čia galima įsigyti ir rokiškėnų „Daividos“ mėsos, „Lašų duonos“, „Bajorų žuvies“ gaminių. Tiesa, kaip sakė pats verslininkas, silkę jis perka iš vienų, menkę – iš kitų tiekėjų: renkantis tuos, kurie siūlo šiek tiek pigiau, sudaromas nebrangus ir visavertis maisto produktų krepšelis kasdienos pirkėjui bei vaikų lopšeliams-darželiams, socialinės globos namams, kuriems „Žibūrys“, laimėjęs Savivaldybės konkursą, tiekia maisto produktus. 

Kaip sakė verslininkas V.Makauskas, kavarskiečiai daug suvalgo bulvių: daržovės į „Žiburio“ parduotuves vežamos kas dvi dienas ir kaskart po du maišus bulvių – į Kavarską. Troškūnai ir Stasiūniškiai per savaitę nuperka po penkis šakočius, kai kitose „Žiburio“ parduotuvėse tiek užtenka kelioms savaitėms. 

Bendrovės parduotuvės prekiaujama su 10-11 proc. antkainiu. 

Bendrovei „Žiburys“ – jau 24-eri. V.Makauskas iš tos kartos verslininkų, apie kuriuos Valdas Bartas parašė scenarijų ir šiuo metu jį spausdina „Lietuvos rytas“. „Žiburys“ irgi išgyveno 1992-1996 m. siautusį verslo reketą. 

– Mokėjot duoklę? – klausėme verslininko. 

– Ne, nė karto, – sakė jis, nors, prasitarė, kad į mišką buvo vežtas. 

Verslininkas ir šiandien nepriklauso jokiai partijai, jam patinka sprendimus priimti pačiam, važinėja 10 metų senumo „Toyota“, veiklą vysto nekeldamas kojos į bankus, 12 metų dirbo be pavaduotojo, tiek pat metų jo bendrovė priklauso prekybos įmonių aljansui „Aibė“ – nepriklausomų Lietuvos prekybos įmonių sąjungai. 

Rekonstruotoje naujutėlaitėje parduotuvėje dirba tos pačios dvi pardavėjos Rūta Geralavičienė ir Rūta Černiauskeinė. Abi vietinės, pažįsta čionykščius žmones ir jų poreikius. 

– Per 26 nepriklausomybės metus tai pirmas naujas verslo statinys Kavarske. Patys kavarskiečiai per tą patį laiką pasistatė du gyvenamuosius namus, – sakė seniūnas A.Gansiniauskas. 

Rita Briedienė 

Emilijos Briedytės nuotraukos

  

2016_kavarskas_aibe_parduotuve_1.jpg2016_kavarskas_aibe_parduotuve_3.jpg2016_kavarskas_aibe_parduotuve_4.jpg2016_kavarskas_aibe_parduotuve_5.jpg2016_kavarskas_aibe_parduotuve_6.jpg2016_kavarskas_aibe_parduotuve_7.jpg2016_kavarskas_aibe_parduotuve_10.jpg2016_kavarskas_aibe_parduotuve_11.jpg2016_kavarskas_aibe_parduotuve_12.jpg2016_kavarskas_aibe_parduotuve_13.jpg2016_kavarskas_aibe_parduotuve_15.jpg2016_kavarskas_aibe_parduotuve_17.jpg
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Joomla templates by a4joomla