isvirsaus.jpgkelias2.jpgsaulelydis2.jpg1kavarskas.jpg2baznycia.jpglaikrodis.jpg1saulelydis.jpgbaznycia2.jpgaikste.jpgkelias.jpg

Karštas lapkritis Budrių bendruomenėje

Admiror Gallery cannot create thumbnails in /home/smalsus/domains/kavarskas.info/public_html/plugins/content/admirorgallery/admirorgallery/thumbs/atomicongallery/Budriu bendruomene 2016/
Check folder permmisions!
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache/2
Client OS:Unknown
PHP:5.6.39

Šiaip tai lapkritis šiemet - šlapias, niūrus. Iš kur tas „karštis“ tokiuose atokiuose kaimeliuose? - paklaustų kiekvienas skaitytojas. Tų priežasčių tikrai netrūksta, pavyzdžiui, kad ir šiemet rudenį Šoveniuose uždegtas gatvių apšvietimas, o jo nebuvo gal 30 metų... Jau šilčiau, tad dėkojame rajono savivaldybei ir Kavarsko seniūnijos seniūnui A. Gansiniauskui, kad ilgai besitesiantis pažadas virto realybe. Na, o kaip senas geras posakis sako: prie šviesos daugiau drąsos, tad dar ryškesnę šviesą randame bibliotekoje, vat štai čia būna visad karšta. Pirmasis ją uždega savanoris Robertas, kiekvieną rytą užsukdamas į katilinę ir pasirūpindamas, kad bendruomenės namuose ir bibliotekoje būtų šilta. Jau antri metai biblioteka yra bendruomenės naujų idėjų ir projektų iniciatorė. Šiemet lapkritį visiems teko įdomi galimybė susipažinti su L.Didžiulienės „Gaspadinės knyga“. Pagal rajono centrinės bibliotekos projekto nuorodą reikėjo pasirinkti receptą, tad bibliotekos skatytojai pasirinko koldūnus. Buvo nutarta juos išvirus pasikviesti ir pavaišinti geriausius bibliotekos skaitytojus. Tai G.J. Radzevičius, B. Mikalkevičienę, S.Žibutienę.

Priraitė gamintojai visokiausių koldūnų, svarbiasia, kad tokių, kokius mūsų senoliai darė. Pavyzdžiui, įdaras su rukytais lašinukai, kumpiu. Visi džiaugėsi skaniu valgiu ir smagiai tarėsi, kaip sutikti Kalėdas, Naujuosius metus. Na, o švenčių pradžia – laukimas, tad bendruomenės valdyba ir biblioteka pasitarė ir nutarė surengti advento popietę, kuri įvyko lapkričio 25 dieną.

Į popietę atėjęs linksmuolis Juozas pasakė: „matai, nėra, kur paskutiniam lapkričio lapui nukristi“...Juozo žodžiai buvo teisingi nes salė buvo pilnutėlė. Ant stalo žėrėjo gražuolis advento vainikas su naujomis žvakėmis. Susirinko ne tik vietiniai, bet ir atvyko svečiai iš Vašuokėnų, Kavarsko moterų sėklyčios, Vilniaus medžiotojų būrelio „Ąžuolynas“. Popietę pradėjo ir visus pasveikino Kavarsko parapijos klebonas Nerijus Vyšniauskas. Po sveikinimo visus labai nudžiugino J. Buziliausko spektaklis „Velnioniškai vienas“. O po spektaklio visi delnus „pakaitino“ plodami Vašuokėnų mergaičių meninei programai. Šventės dalyvius labai nudžiugino medžiotojų kompensacija už patirtus nuostolius, nes jie išvirė didelį puodą Šv. Huberto sriubos. Tiesa medžiotojų atstovas R.Kubaitis priminė, kad šerniena sriuboje bus paskutinė, nes baisus medžiotojas „Afrikinis maras“ greitai sumedžios visus Lietuvos šernus, bet šventės dalyviai nenuliūdo, sakė kad mažiau bus pievų ir javų išknista.

Linksma nuotaika, atviras šiltas bendravimas visos popietės metu tik dar kartą įrodė, kad kaime bendruomenė ir biblioteka yra tie šaltiniai, kurie palaiko ir gerina gyvenimo kokybę.

Valentinas GUDĖNAS

 

1.jpgDSC01872.JPGDSC01876.JPGDSC01880.JPGIMG_9219.JPGIMG_9221.JPGIMG_9222.JPGPhoto0040.jpgPhoto0041.jpgPhoto0047.jpg

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Joomla templates by a4joomla